Filmy honoriusz balzak

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje honoriusz balzak. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Starzejący się malarz Edouard Frenhofer kończy obraz przedstawiający XVII-wieczną kurtyzanę zwaną "Piękną złośnicą", do którego pozować ma młodziutka, piękna muza. Do tej pory dla malarza natchnieniem była jego żona Liza, ale jej urok wraz z wiekiem przestał oddziaływać twórczo na artystę. Młoda modelka o imieniu Marianne wyzwala w malarzu nowe siły. Cztery dni pozowania są jednocześnie niebem i piekłem dla obojga. Psychiczny związek artysty i modelki niepokoi bardzo żonę malarza i chłopaka Marianne.
Rok 1798. Trwają napoleońskie próby podbicia Egiptu. Podczas jednej z bitew nadciąga burza piaskowa, w wyniku której kapitan francuskiej armii Augustin Robert i artysta Jean-Michel zostają oddzieleni od regimentu. Drugi z nich nie potrafi przystosować się do życia na pustyni i popełnia samobójstwo. Samotny Augustin w starożytnych ruinach spotyka leoparda. Zwierzę zdobywa pożywienie, którym dzieli się z żołnierzem.
Pułkownik Chabert (Gérard Depardieu) został ciężko ranny w francusko-rosyjskiej wojnie napoleońskiej pod Eylau, do tego stopnia, że lekarz sądowy podpisał akt zgonu. Kiedy odzyskuje zdrowie i pamięć, wraca do Paryża, gdzie jego żona „wdowa” (Fanny Ardant), wyszła za mąż za hrabiego Ferrauda (André Dussollier) i finansuje jego dojście do władzy za pomocą pieniędzy Chaberta. Chabert zatrudnia prawnika Derville'a (Fabrice Luchini), aby pomógł mu odzyskać pieniądze i honor. Ale czy to naprawdę Chabert?


Nolff (Roger Karl), twardy bretoński rybak, jest szczęśliwy: jego żona właśnie urodziła syna Michela (Jaque Catelain). Jego jedynym pragnieniem jest uczynienie go rybakiem takim jak on. Ale kiedy staje się dorosłym, Michel jest hulaką, który spędza czas w tawernach ze swoim złym przyjacielem Guenn la Taupe (Charles Boyer). Kiedy matka Michela umiera, wyrodny syn kradnie pieniądze, które były przeznaczone dla jego siostry. Nolff dowiaduje się o tym i zmusza syna, aby sam w łodzi wypłynął na morze. Morze będzie jego sędzią.
Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien (Benjamin Voisin) nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton (Cécile de France). Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?
Monumentalne, ośmioczęściowe dzieło, które jest swobodną adaptacją powieści Balzaca „Historia trzynastu”. Kronika prób prowadzonych przez dwie trupy teatralne, przygotowujące się do wystawienia tragedii greckich Ajschylosa, „Prometeusza w okowach” i „Siedmiu przeciw Tebom”. Perypetie bohaterów, zarówno postaci scenicznych, jak i zaprzątnietnych codziennością aktorów, stanowią odbicie zagadkowej historii tajnego bractwa w Paryżu,
Więcej niż skrócona forma Pięknej złośnicy, Rivette'a. Reżyser stara się przedstawić obraz z punktu widzenia Marianny.
W czasie misji przywracania na tron króla Hiszpanii, Ferdynanda VII, francuski generał Armand de Montriveau przybywa na hiszpańską wyspę. Przez pięć długich lat przeszukiwał wszystkie żeńskie klasztory Europy i Nowego Świata w poszukiwaniu kobiety, którą niegdyś rozpaczliwie kochał i która zniknęła bez śladu. W końcu odnajduje zaginioną miłość. Prosi o rozmowę z zakonnicą, siostrą Teresą…
Narayana, mały bóg szczęścia, symbol mistycznych religii Wschodu, jest delikatną statuetką, która daje szczęście szczęśliwemu właścicielowi. Zrujnowany Jacques Hebert (Edmond Van Daële) prosi o wielką fortunę, z której w żadnym momencie nie będzie się cieszył, która wciągnie go do grobu, ponieważ jest słaby i samolubny.
Vautrin (Michel Simon), lepiej znany pod nazwą Jacques Colin lub pod przydomkiem "Trompe la mort", właśnie uciekł z więzienia w Rochefort. Razem z towarzyszem ucieczki Calvim odkrywa skarb, o którym dowiedział się od innego więźnia. Calvi zabija księdza, ojca Herrerę, którego tożsamość przywłaszcza. W drodze Vautrin ratuje przed samobójstwem młodego Luciena de Rubempre (Georges Marchal), usianego długami i który zhańbił swoją rodzinę. Widząc w nim swoją utraconą młodość, Vautrin bierze go pod swoją opiekę i postanawia pomóc mu znaleźć miejsce w wyższych sferach. Lucien szybko staje się ulubieńcem całego Paryża i miłośnikiem najpiękniejszych kobiet. Za radą Vautrina jest zainteresowany Clotilde de Grandlieu (Gisèle Casadesus), córką kolegi. Collin ma wyjątkową sympatię do Esther Gobseck (Madeleine Sologne), dawnej jego dzielnej dziewczyny. Lecz odkrywa, że ​​Estera pojawia się na salonach wraz z baronem Nucingenem (Louis Seigner). Odrzuca ją. Esther popełnia samobójstwo, powodując aresztowanie Luciena i Vautrina. List od niewinnej Esther, ujawnia ojca Herrerę jako więźnia uciekiniera. Wiedząc, że Vautrin ma listy kompromitujące kilka kobiet z wyższej sfery, prokurator z Grandville (Jacques Varennes) oferuje mu: wolność za listy. Ale Vautrin, który stracił złudzenia, oddaje listy, nie żądając niczego w zamian. Grandville daje mu stanowisko szefa policji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…