Filmy przyjaźń, płacz, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, płacz, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Persepolis

7,7
7,8
Historia dojrzewania Marjane Satrapi, wrażliwej irańskiej dziewczyny, w czasie rewolucji, która doprowadziła do upadku szacha i rządów Chomeiniego oraz dokonała głębokich przemian obyczajowych.
Sitcom opowiada o przeciętnej amerykańskiej rodzinie Bundych, której dochód schodzi jednak często poniżej przeciętnej. Często mają różne problemy związane z brakiem pieniędzy, które obfitują w wiele dowcipnych sytuacji. Pomimo wzajemnej niechęci, zawsze trzymają się razem. Głowa rodziny to sprzedawca butów - Al, nad którym skupiają się różne nieszczęścia. Wie, że jest przegrany: nic już w swoim szarym życiu nie zmieni, nie uda mu się odzyskać już niczego z lat swojej świetności, kiedy to był młodym sportowcem. Mimo to nadal brnie do przodu i spokojnie przyjmuje każdy kolejny policzek od losu. Peggy to atrakcyjna i wyjątkowo leniwa żona Ala, większość dnia spędza przed telewizorem. Ich dzieci, Bud i Kelly, rozwijają się w trakcie kolejnych serii. Bud ma obsesje na punkcie kobiet i seksu, a Kelly to piękna, stereotypowa blondynka. Towarzyszem Bundych jest ich pies Buck, a potem Lucky. Dużą rolę w serialu spełniają także sąsiedzi Bundych: Marcy z mężem Steve'em, a później z kolejnym - Jeffersonem. Mottem rodziny wydają się być słowa Ala: "Bundy zawsze przegrywają, ale nigdy się nie poddają" (odc. 708).
Dennis Viniard, głowa domu typowej amerykańskiej rodziny, jest strażakiem. Pewnego razu, w trakcie akcji ratunkowej w "czarnej dzielnicy" zostaje śmiertelnie postrzelony przez czarnoskórego bandytę. Od tamtej pory Derek, starszy syn Dennisa, zwalając całe zło Ameryki na imigrantów, przyłącza się do nazistowskiego ruchu. Jest całkowicie zatracony w swej nienawiści do wszystkich obcokrajowców. Pewnej nocy jego samochód staje się celem rabunkowym czarnoskórych rzezimieszków. Derek w brutalny sposób pozbawia życia jednego z nich, tym samym trafia do więzienia na kilka długich lat. Na miejscu zostaje brutalnie uświadomiony o błędach w swej ideologii. Nawiązuje również przyjaźń z sympatycznym współwięźniem, Lamontem, który z biegiem czasu zmienia jego spojrzenie na społeczeństwo...


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Film pokazuje upór, zdecydowanie i pomysłowość małego chłopca, który popełnił błąd i z całych sił stara się go naprawić. Musi także uważać, aby zgubienie butów siostry nie wyszło na jaw. Rodzice chłopca są biedni, mają trójkę dzieci i ledwo wiążą koniec z końcem - nieprzewidywany wydatek nie wchodzi w grę. Chłopiec postanawia zająć trzecie miejsce w międzyszkolnych biegach, aby wygrać buty. Los płata mu figla i Ali wygrywa bieg.
Film oparty na faktach. Do siódmego roku życia Lorenzo był normalnym dzieckiem. Potem zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy: tracił nagle przytomność, pojawiły się zaniki pamięci i inne dolegliwości umysłowe. W końcu jego przypadłości zostały zdiagnozowane jako ALD: bardzo rzadkie nieuleczalne zwyrodnienie mózgu. Zawiedzeni niemocą lekarzy i naukowców, rodzice chłopca postanowili sięgnąć poza granice konwencjonalnej medycyny. Narażając na szwank własne małżeństwo, podporządkowali swoje dotychczasowe życie walce o zdrowie i życie ich syna. "Olej Lorenza" to poruszający film o triumfie ducha i determinacji. Film o sile wiary i mocy trwania w nadziei. W postaci rodziców Lorenza wcielili się Nick Nolte i Susan Sarandon, która za swoją rolę została nominowana do Oscara.
Jim Carroll (Leonardo DiCaprio) gra w szkolnej drużynie koszykówki i marzy o zostaniu pewnego dnia prawdziwą gwiazdą. Od czasu do czasu ćpa z kumplami, powoli staczając się w ciemny świat zbrodni i narkotyków. Kiedy Jim zostaje wyrzucony przez matkę z domu, mieszka na ulicach Nowego Jorku, gdzie razem z kolegami biorą narkotyki, a żeby je zdobyć gotowi są na coraz więcej. Sytuacja Jima jest coraz gorsza...
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Oparta na autentycznej historii opowieść o brutalnych torturach, gwałcie i morderstwie Sylvii Likens popełnionym w stanie Indiana w 1958 roku. Film jest adaptacją powieści Jacka Ketchum'a o tym samym tytule.
Dobiegająca 40-ki, lecz wciąż atrakcyjna Laurie (Jamie Lee Curtis) żyje pod przybranym nazwiskiem Keri Tate, dręczona nadal koszmarnymi wspomnieniami z przeszłości. Bliska depresji, próbuje utopić je w alkoholu, ale to nie skutkuje. Jest tylko jeden sposób, by się z nich otrząsnąć: ostateczna konfrontacja z Myersem (Chris Durand), który znów zjawia się na horyzoncie, groźniejszy i bardziej przebiegły niż kiedykolwiek. Laurie, pracująca obecnie jako dyrektorka miejscowego liceum, nie jest jedynym celem bandyty. Myers poluje także na jej 17-letniego syna Johna (Josh Hartnett), jego dziewczynę Molly Cartwright (Michelle Williams), ich przyjaciół ze szkolnej ławy - Sarah (Jodi Lyn O'Keefe) i Charlie'go (Adam Hann-Byrd) oraz na Ronnie'go (LL Cool J) - wartownika czuwającego nad bezpieczeństwem uczniów. Zbliża się Halloween '98. Laurie przeczuwa, że Myers uderzy po raz kolejny...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…