Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Chris Columbus |
7,1
|
|
David R. Ellis
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Robert Legato
(reżyser drugiej ekipy)
|
9,0
|
|
Chris Carreras
(asystent)
|
||
Robert Grayson
(asystent)
|
||
Michael Michael
(asystent)
|
||
David Pearson
(asystent)
|
||
Fiona Richards
(asystent)
|
||
Michael Stevenson
(asystent)
|
||
Ian Dray
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Duncan Henderson
(dodatkowy) (asystent)
|
||
R.J. Mino
(dodatkowy) (asystent)
|
||
Jamie Christopher
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Dan John
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Josh Robertson
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Nick Shuttleworth
(druga ekipa) (asystent)
|
||
Olga Sawicka
(polski dubbing)
|
6,5
|
|
Simon Emanuel
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Burgess
(druga ekipa) (dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Steve Kloves |
7,5
|
|
J.K. Rowling
(powieść „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”)
|
7,3
|
|
Annie Penn
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Ceri Evans
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
|
||
Barbara Robaczewska
(polskie dialogi)
|
6,0
|
|
Producenci | Ocena | |
David Heyman
producent
|
||
Todd Arnow
współproducent
|
||
Paula DuPré Pesman
współproducent
|
||
Tanya Seghatchian
współproducent
|
||
Michael Barnathan
producent wykonawczy
|
||
Chris Columbus
producent wykonawczy
|
7,1
|
|
Duncan Henderson
producent wykonawczy
|
||
Mark Radcliffe
producent wykonawczy
|
||
Todd Arnow
kierownik produkcji (drugi)
|
||
R.J. Mino
kierownik produkcji (drugi) (druga ekipa)
|
||
Mark Axtell
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jonny Benson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lee-Anne Bosley
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Luke Boyle
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Silas Brandon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Charlotte Brown
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Lyndsay Bullock
kierownik produkcji (asystent)
|
||
David Carrigan
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Phil Clarke
kierownik produkcji (asystent)
|
||
David Collier
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matt Cooke
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jordan Crockett
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Julia Dehoff
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sassica Francis-Bruce
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Michelle Hudd
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Nicki Hughes
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Julian Ibbitson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Susie Jones
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Nick Joscylene
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Poppy Kay
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alex Klien
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Tilly Langdon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kate D. Lewis
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Anna-Maria Lund
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kate Newport
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Gary Nixon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Clara Paris
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sunita Parmar
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Amanda Pettett
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Quinn Robinson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alan Saywell
kierownik produkcji (asystent)
|
||
David Sexton
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stephen Swain
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Michael Wilson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Janine Modder
nadzorca produkcji
|
||
David Carrigan
nadzorca produkcji (asystent)
|
||
Hazel Cook
koordynator produkcji
|
||
Kate Garbett
koordynator produkcji
|
||
Kate Ledger
koordynator produkcji (druga ekipa)
|
||
Alison Odell
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Mark Marshall
nadzorca postprodukcji
|
||
Jessie Thiele
koordynator postprodukcji
|
||
Nisha Parti
konsultant produkcji
|
||
Mira Husseini
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Pinkus
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Whitney Kitchen
koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Daniel Radcliffe
Harry Potter
|
6,7
|
|
Rupert Grint
Ron Weasley
|
6,7
|
|
Emma Watson
Hermiona Granger
|
7,2
|
|
Richard Harris
Albus Dumbledore
|
7,4
|
|
Maggie Smith
Prof. Minerva McGonagall
|
7,7
|
|
Fiona Shaw
Ciotka Petunia Dursley
|
||
Richard Griffiths
Wujek Vernon Dursley
|
||
Robbie Coltrane
Rubeus Hagrid
|
7,4
|
|
Geraldine Somerville
Lily Potter
|
||
Adrian Rawlins
James Potter
|
||
Julie Walters
Molly Weasley
|
7,3
|
|
Alan Rickman
Severus Snape
|
8,5
|
|
John Hurt
Pan Ollivander
|
7,3
|
|
Ian Hart
Prof. Quirrell
|
||
Sean Biggerstaff
Oliver Wood
|
||
Tom Felton
Draco Malfoy
|
7,1
|
|
David Bradley
Argus Filch
|
7,1
|
|
Harry Melling
Dudley Dursley
|
||
Warwick Davis
Prof. Flitwick
|
7,2
|
|
John Cleese
Prawie Bezgłowy Nick
|
8,1
|
|
Jamie Waylett
Vincent Crabbe
|
||
Luke Youngblood
Lee Jordan
|
||
Emily Dale
Katie Bell
|
||
Simon Fisher-Becker
Gruby Mnich
|
||
Chris Rankin
Percy Weasley
|
||
Bonnie Wright
Ginny Weasley
|
||
Eleanor Columbus
Susan Bones
|
||
Richard Bremmer
Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać
|
||
Jamie Yeates
Marcus Flint
|
||
Elizabeth Spriggs
Gruba Dama
|
||
Danielle Tabor
Angelina Johnson
|
||
James Phelps
Fred Weasley
|
||
Oliver Phelps
George Weasley
|
||
Matthew Lewis
Neville Longbottom
|
||
Devon Murray
Seamus Finnigan
|
||
Zoë Wanamaker
Madame Hooch
|
||
Terence Bayler
Krwawy Baron
|
||
Alfred Enoch
Dean Thomas
|
||
Leilah Sutherland
Alicia Spinnet
|
||
Saunders Triplets
Mały Harry
|
||
Derek Deadman
Barman
|
||
Ben Borowiecki
Chłopiec w alei Diagon
|
||
Verne Troyer
Griphook, goblin
|
||
Harry Taylor
Strażnik na stacji
|
||
Jean Southern
Kobieta w tramwaju
|
||
Josh Herdman
Gregory Goyle
|
||
Nina Young
Siwa kobieta
|
||
David Holmes
Adrian Pucey
|
||
Will Theakston
Marcus Flint
|
||
Scott Fern
Terrence Higgs
|
||
Leslie Phillips
Tiara Przydziału (głos)
|
||
Ray Fearon
Firenzo (głos)
|
||
Andy Herd
Goblin
|
||
Jonasz Tołopiło
Harry Potter (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Joanna Kudelska
Hermiona Granger (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Marcin Łabno
Ron Weasley (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Wojciech Duryasz
Prof. Dumbledore (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Wiesława Mazurkiewicz
Prof. McGonagall (polski dubbing)
|
||
Wojciech Paszkowski
Prof. Quirrell (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Wiesław Michnikowski
Prof. Flitwick (polski dubbing)
|
7,9
|
|
Mariusz Benoit
Prof. Snape (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Krzysztof Gosztyła
Hagrid (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Ewa Dałkowska
Petunia Dursley (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Mateusz Maksiak
Dudley Dursley (polski dubbing)
|
6,5
|
|
Kazimierz Wysota
Vernon Dursley (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Włodzimierz Bednarski
Pan Ollivander (polski dubbing)
|
||
Joanna Jędryka
Pani Weasley (polski dubbing)
|
6,7
|
|
Jakub Truszczyński
Fred Weasley / Georg Weasley (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Jacek Czyż
Filch (polski dubbing)
|
||
Marian Opania
Voldemort (polski dubbing)
|
7,9
|
|
Anna Chitro-Bergman
Pani Hooch (polski dubbing)
|
||
Sergiusz Żymełka
Draco Malfoy (polski dubbing)
|
||
Krzysztof Królak
Neville (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Piotr Borowski
Oliver Wood (polski dubbing)
|
||
Zygmunt Hobot
Tiara Przydziału (polski dubbing)
|
||
Julia Malska
Ginny Weasley (polski dubbing)
|
||
Kacper Kuszewski
Percy Weasley (polski dubbing)
|
||
Aleksander Gręziak
Seamus Finnigan (polski dubbing)
|
||
Damian Walczak
Dean Thomas (polski dubbing)
|
||
Wojciech Machnicki
Prawie Bezgłowy Nick (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Krzysztof Stelmaszyk
Goblin przy kontuarze w banku Gringotta (polski dubbing)
|
7,4
|
|
Anna Apostolakis
Gruba Dama / Sprzedawczyni słodyczy w ekspresie do Hogwartu (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Natasza Sierocka
(polski dubbing)
|
||
Joanna Jabłczyńska
(polski dubbing)
|
6,4
|
|
Joanna Krejzler
(polski dubbing)
|
||
Marcel Borowiec
(polski dubbing)
|
||
Paweł Szczesny
(polski dubbing)
|
||
Janusz Zadura
(polski dubbing)
|
||
Adam Alderman
Duch / Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Karen Anderson
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Apelt
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Ballas
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Bannon
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Bennett
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lukas Bennett
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sarah Bennett
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Brett
Dedalus Diggle (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Burroughs
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melita Clarke
Wiedźma (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Marc Davis
Duch (niewymieniony w czołówce)
|
||
Melanie Dixon
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amy Domenica
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Edmonds
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Liam Elcoat
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
David William James Elliott
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Scott English
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Holly-Ann Filtness
Uczennica (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rusty Goffe
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Grant
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dani Harmer
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Katie Healy
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marc Hendrey
Uczeń (niewymieniony w czołówce)
|
||
Maude Hirst
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
4,0
|
|
Leila Hoffman
Augusta Longbottom (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aimee Holden
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Holden
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darren Horan
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Derek Hough
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julianne Hough
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Howes
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kieri Kennedy
Dziecko w zoo (niewymieniony w czołówce)
|
||
Natalie Klamar
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Theo Kypri
Pijący krew jednorożca (niewymieniony w czołówce)
|
||
Oliver Lavery-Farag
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Lisle
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Mandell
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Franky Mwangi
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jenny O'Sullivan
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jo Osmond
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lisa Osmond
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Cath Peakin
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefan Pejić
Uczeń (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christina Petrou
Amanda (niewymieniony w czołówce)
|
||
Niall Phillips
Chłopiec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Porter
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Katie Purvis
Bankier, goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicholas Read
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Alan Reid
Prefekt Gryffindoru (niewymieniony w czołówce)
|
||
Miles Richardson
Mężczyzna na portrecie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sarah Rorbach
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Sealey
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louisa Sexton
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kiran Shah
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Hazel Showham
Septima Vector (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dominic Smith
Phillip (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bianca Sowerby
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerald Staddon
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zoe Sugg
Dziewczyna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dolly Thompson
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darren Tough
Uczeń Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bernadette Jane Vanderkar
Uczennica Hogwartu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jimmy Vee
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jasmin Walia
Uczennica (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Wheeler
Goblin (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Wronecki
Czarodziej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zuzanna Lipiec
Doris Crockford (polski dubbing)
|
||
Jędrzej Łagodziński
Lee Jordan (polski dubbing)
|
||
Marcin Przybylski
Firenzo / Prefekt Krukonów / Strażnik w zoo (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Krzysztof Kołbasiuk
(polski dubbing)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
John Seale | ||
Nick Ray
(główna pomoc techniczna)
|
||
Peter Muncey
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
John Robinson
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Bob Bridges
(pomoc techniczna)
|
||
Gordon Napier
(pomoc techniczna)
|
||
Gary Romaine
(pomoc techniczna)
|
||
Adam Samuelson
(pomoc techniczna)
|
||
Colin Strachan
(pomoc techniczna)
|
||
Daniel Hartley
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Martin King
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Dan Hartley
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Martin King
(pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Ian Buckley
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Crowther
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jordan Levy
(dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Bridges
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Hideg
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aaron Jones
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James O'Reilly
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Pearson
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phoebe Tait
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Knight
(pomoc techniczna) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Gooch
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
John Williams |
8,1
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Judianna Makovsky | ||
Martin Mandeville
(również) (koordynator kostiumów)
|
||
Rosemary Burrows
(asystent)
|
||
Colleen Kelsall
(asystent)
|
||
Helen O'Donnell
(asystent)
|
||
Yvonne Otzen
(asystent)
|
||
Sarah Touaibi
(nadzorca garderoby)
|
||
Anabel Campbell
(garderoba) (asystent)
|
||
Isobel Denton
(garderoba) (asystent)
|
||
Laura Johnson
(garderoba) (asystent)
|
||
Sally Puttick
(garderoba) (asystent)
|
||
Graham Churchyard
(nadzorca kostiumów)
|
||
Tom Hornsby
(garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Justine Warhurst
(garderoba) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jacqueline Mulligan
(produkcja kostiumów) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tanya Aanderaa
(produkcja kostiumów) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeeda Barford
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Lucy Denny
(niewymieniony w czołówce)
|
||
David J. Evans
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sunny Rowley
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Steggle
(garderoba) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Richard Francis-Bruce |
9,0
|
|
Jo Dixon
(asystent)
|
5,0
|
|
Jennifer Mangan
(asystent)
|
||
Julian Pryce
(asystent)
|
||
Mark Sale
(asystent)
|
||
Jane Winkles
(asystent)
|
||
Peter Hunt
(laborant-opisywacz)
|
||
John Stanborough
(laborant-opisywacz)
|
||
Claus Wehlisch
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Pete Anthony
aranżer
|
||
Conrad Pope
aranżer
|
4,0
|
|
John Williams
aranżer
|
8,1
|
|
Larry Rench
aranżer (dodatkowy)
|
||
John Williams
dyrygent
|
8,1
|
|
Leslie Bricusse
autor słów
|
||
Sandy DeCrescent
koordynator orkiestry
|
||
Isobel Griffiths
koordynator orkiestry
|
||
Ian Axness
wokalista
|
||
Jacqueline Barron
wokalista
|
||
David Berry
wokalista
|
||
Heather Cairncross
wokalista
|
||
Elin Carlson
wokalista
|
||
Christopher Dee
wokalista
|
||
Nicole Dicker
wokalista
|
||
Michael Dore
wokalista
|
||
Cathie Dorsch
wokalista
|
||
Sarah Eyden
wokalista
|
||
Rob Fardell
wokalista
|
||
Kasey Folk
wokalista
|
||
Miles Marsico
wokalista
|
||
Peter Snipp
wokalista
|
||
Joey Tyllesen
wokalista
|
||
Josh Uhler
wokalista
|
||
Rachel Weston
wokalista
|
||
Nicholas Williams
wokalista
|
||
London Voices
wokaliści
|
||
Julie Andrews
wykonawca muzyki (fagot)
|
||
David Arch
wykonawca muzyki (keyboard)
|
||
Roger Argente
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Mark Berrow
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Maya Bickel
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Richard Bissill
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Nigel Black
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Rachel Bolt
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Thomas Bowes
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Tom Boyd
wykonawca muzyki (obój)
|
||
John Bradbury
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Nicholas Bucknall
wykonawca muzyki (klarnet)
|
||
Paul Clarvis
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Eric Crees
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Dermot Crehan
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Andrew Crowley
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Peter Davies
wykonawca muzyki
|
||
Paul Edmund-Davies
wykonawca muzyki (flet)
|
||
Richard Edwards
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Andrew Findon
wykonawca muzyki (flet)
|
||
Tristan Fry
wykonawca muzyki (kotły)
|
||
Cathy Giles
wykonawca muzyki (wiolonczela)
|
||
M.B. Gordy
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Mike Hext
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Ian Humphries
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Skaila Kanga
wykonawca muzyki (harfa)
|
||
Gary Kettel
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Boguslav Kostecki
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Julian Leaper
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Gabrielle Lester
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Bill Lockhart
wykonawca muzyki (kotły, perkusja)
|
||
Steve Mair
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Rita Manning
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Maurice Murphy
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Everton Nelson
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Dan Newell
wykonawca muzyki (trąbka)
|
||
Anna Noakes
wykonawca muzyki (flet)
|
||
Martin Owen
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Anthony Pike
wykonawca muzyki (klarnet)
|
||
Maciej Rakowski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Frank Ricotti
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
George Robertson
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Steve Schaeffer
wykonawca muzyki (perkusja)
|
||
Mary Scully
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Jim Self
wykonawca muzyki (tuba)
|
||
Lindsay Shilling
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
Owen Slade
wykonawca muzyki (tuba)
|
||
Dave Stewart
wykonawca muzyki (puzon)
|
||
James Thatcher
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Mike Thompson
wykonawca muzyki (waltornia)
|
||
Ivo van der Worff
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Allen Walley
wykonawca muzyki (kontrabas)
|
||
Bruce White
wykonawca muzyki (altówka)
|
||
Warren Zielinski
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
John Neufeld
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alexander Courage
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Paul Kegg
wykonawca muzyki (wiolonczela) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Randy Kerber
wykonawca muzyki (czelesta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Amanda Knight
projektant makijażu
|
||
Clare Le Vesconte
charakteryzator
|
||
Jane Royle
charakteryzator
|
||
Julia Wilson
charakteryzator
|
||
Lisa McDevitt
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Michelle Taylor
charakteryzator (druga ekipa)
|
||
Sharon Nicholas
charakteryzator (stażysta)
|
||
Mark Coulier
efekty specjalne makijażu
|
7,0
|
|
Nick Dudman
efekty specjalne makijażu
|
||
Eithne Fennel
projektant fryzur
|
||
Jane Body
fryzjer
|
||
Darlene Forrester
fryzjer
|
||
Jeanette Freeman
fryzjer
|
||
Betty Glasow
fryzjer
|
||
Joseph Koniak
fryzjer
|
||
Sharon Nicholas
fryzjer
|
||
Zoe Tahir
fryzjer
|
||
Andrea Finch
fryzjer (druga ekipa)
|
||
Alex Rouse
perukarz
|
||
Sallie Evans
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claire Matthews
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Nicklin-Rivett
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nikita Rae
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Caitlin Tanner
charakteryzator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Claire Folkard
efekty specjalne makijażu (stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marzenna Fus-Mickiewicz
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Stuart Craig
scenograf
|
8,0
|
|
John King
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
||
Neil Lamont
dyrektor artystyczny nadzorujący
|
8,0
|
|
Andrew Ackland-Snow
dyrektor artystyczny
|
||
Peter Francis
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Lamont
dyrektor artystyczny
|
||
Simon Lamont
dyrektor artystyczny
|
||
Steven Lawrence
dyrektor artystyczny
|
||
Alander Pulliam
dyrektor artystyczny
|
||
Lucinda Thomson
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Boone
projektant wnętrz
|
||
Peter Dorme
projektant wnętrz
|
||
Rosie Hardwick
projektant wnętrz
|
||
Patricia Johnson
projektant wnętrz
|
||
Sarah 'Toad' Tozer
projektant wnętrz
|
||
Stephenie McMillan
dekorator wnętrz
|
||
Barry Wilkinson
główny rekwizytor
|
||
Simon Wilkinson
główny rekwizytor
|
||
Jamie Wilkinson
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Paul Burges
rekwizytor
|
||
Joe Dipple
rekwizytor
|
||
John Fox
rekwizytor
|
||
Bernie Hearn
rekwizytor
|
||
Dan Hearn
rekwizytor
|
||
Paul Hearn
rekwizytor
|
||
Gary Ixer
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Christian McDonald
rekwizytor
|
||
Micky Mills
rekwizytor
|
||
Duncan Mude
rekwizytor
|
||
Gerry O'Connor
rekwizytor
|
||
John Palmer
rekwizytor
|
||
Dave Sullivan
rekwizytor
|
||
Ben Wilkinson
rekwizytor
|
||
Malcolm Roberts
główny architekt
|
||
Steve Fitzwater
główny architekt (asystent)
|
||
Adam Brockbank
scenopis obrazkowy
|
||
Doug Brode
scenopis obrazkowy
|
||
Peter Chan
scenopis obrazkowy
|
||
Nick Pelham
scenopis obrazkowy
|
||
Dan Sweetman
scenopis obrazkowy
|
||
Vladimir Todorov
scenopis obrazkowy
|
||
Tony Wright
scenopis obrazkowy
|
||
Michael Westcott
główny malarz
|
||
Gill Andrae-Reid
malarz (portrety)
|
||
Sally Dray
malarz (portrety)
|
||
Larry Gooch
malarz
|
||
Terry Heggarty
malarz
|
||
Jason Ivall
malarz
|
||
Tony Mason
malarz
|
||
David Nicoll
malarz
|
||
Laura Skinner
malarz
|
||
Michael Weaver
malarz
|
||
Marcus Williams
malarz
|
||
Miraphora Mina
projektant graficzny
|
||
Gert Stevens
grafik koncepcyjny
|
||
Cyrille Nomberg
ilustrator
|
||
Tracy Ann Baines
rzeźbiarz
|
||
Bryn Court
rzeźbiarz
|
||
Andrew Holder
rzeźbiarz
|
||
Kate Murray
rzeźbiarz
|
||
John Robinson
rzeźbiarz
|
||
Chris Fitzgerald
rzeźbiarz
|
||
Graham High
rzeźbiarz
|
||
Steve Jolley
rzeźbiarz
|
||
Ian Whittaker
rzeźbiarz
|
||
Daniel Gomme
modelarz
|
||
John Weller
modelarz
|
||
Hannah Biggs
modelarz (asystent)
|
||
Elena Fuller
modelarz (asystent)
|
||
Tiffany Kearsley
modelarz (asystent)
|
||
Mark Brady
główny stolarz
|
||
James Buxton
stolarz
|
||
Laurie Kerr
stolarz
|
||
Robert Park
stolarz
|
||
Jeff Woodbridge
stolarz
|
||
Mark Buck
tynkarz
|
||
Mick Chubbock
tynkarz
|
||
Robert Voysey
tynkarz
|
||
Brian White
tynkarz
|
||
Cliff Robinson
dyrektor artystyczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Ayres
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pip Fox
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lawrie Ayres
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Cheesman
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Payne
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Short
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick Casey
architekt (niewymieniony w czołówce)
|
||
P.K. MacCarthy
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Alvin
plakacista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Finlay
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Drew Struzan
plakacista (niewymieniony w czołówce)
|
||
Heidi Gibb
rysownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Emma Vane
rysownik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jody King
rzeźbiarz (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pierre Bohanna
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Toby Britton
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dominic Hailstone
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Richardson
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Jackson
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Marks
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Aitken
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Aitken
tynkarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Couch
malarz (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Ian Munro
operator dźwięku (druga ekipa)
|
||
June Prinz
mikrofoniarz
|
||
Eddy Joseph
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Rohan Taylor
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Simon Chase
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Alex Joseph
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Martin Cantwell
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Felicity Cottrell
imitator dźwięku
|
||
Pauline Griffiths
imitator dźwięku
|
||
Peter Holt
montaż imitacji
|
||
Ed Colver
mikser imitacji
|
||
John Midgley
mikser
|
||
Adam Daniel
mikser ponownego nagrania
|
||
Graham Daniel
mikser ponownego nagrania
|
||
Ray Merrin
mikser ponownego nagrania
|
||
Nick Lowe
montaż postsynchronu
|
||
Kenneth Wannberg
nadzorujący montaż muzyki
|
8,0
|
|
Peter Myles
montaż muzyki
|
||
Benjamin Wallfisch
montaż muzyki
|
7,0
|
|
Jacek Osławski
dźwięk (polski dubbing)
|
||
Jacek Osławski
montaż dźwięku (polski dubbing)
|
||
Paul Munro
mikrofoniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tim Worth
mikrofoniarz (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Bainbridge
inżynieria dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jake Jackson
inżynieria dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ryan Davis
mikser ponownego nagrania (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
José Egea
mikser ponownego nagrania (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerard Roche
mikser postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gareth Bull
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sefi Carmel
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Snelling
operator postsynchronu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Browell
montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kelly Mahan-Jaramillo
montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Michael Durkan
technik
|
||
Matthew Harlow
technik
|
||
Patrick Johnson
technik
|
||
Mike Kerby
technik
|
||
Ceri Nicholls
technik
|
||
Alan Perez
technik
|
||
Lee Phelan
technik (asystent) (druga ekipa)
|
||
John Richardson
nadzorca efektów specjalnych
|
8,0
|
|
Marcus Richardson
technik
|
||
Rosie Richardson
technik
|
||
Simon Williams
technik
|
||
Benjamin M. Esterson
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris 'Flimsy' Howes
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Noah Meddings
efekty specjalne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dave Sullivan
technik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Pete Cavaciuti
operator kamery
|
||
Peter Robertson
operator kamery
|
||
Ted Deason
operator kamery (asystent)
|
||
John Foster
operator kamery (asystent)
|
||
Sam Goldie
operator kamery (asystent)
|
||
Rawdon Hayne
prowadzący ostrość
|
||
Janos Jersch
operator kamery (asystent)
|
||
Oliver Loncraine
operator kamery (asystent)
|
||
Keith McNamara
prowadzący ostrość
|
||
Spencer Murray
operator kamery (asystent)
|
||
Derek Walker
operator kamery (asystent)
|
||
Tobias Eedy
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Mary Kyte
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Sam Renton
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Donald Russell
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
David Appleby
mistrz oświetlenia
|
||
Simon Finney
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Toby Plaskitt
mistrz oświetlenia
|
||
Chris Bailey
oświetlenie
|
||
Kevin Edland
oświetlenie
|
||
John Higgins
oświetlenie
|
||
David Smith
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Dave Ridout
oświetlenie
|
||
Eamonn Fitzgerald
elektryk
|
||
Mark Grew
elektryk
|
||
Jamie Knight
elektryk
|
||
Adam Harris
elektryk (druga ekipa)
|
||
Robert Brock
elektryk (asystent)
|
||
Paul Molloy
elektryk (druga ekipa) (dodatkowe zdjęcia)
|
||
Jason Martin
elektryk (druga ekipa) (asystent)
|
||
Peter Mountain
fotosista
|
||
Susie Figgis
dobór obsady
|
||
Janet Hirshenson
dobór obsady
|
||
Jane Jenkins
dobór obsady
|
||
Karen Lindsay-Stewart
dobór obsady
|
||
Buffy Hall
dodatkowy dobór obsady
|
||
Elizabeth Kirkpatrick
dodatkowy dobór obsady
|
||
Jaz Adams
dobór głosu (USA)
|
||
Kyle Clark
dobór głosu (USA)
|
||
Cathie Dorsch
dobór głosu (USA)
|
||
Keith Hatcher
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Si King
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Chris White
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Laurie T. Wynne-Jones
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Joel Cockrill
dokumentacja scenograficzna
|
||
Stephen Aplin
animator
|
||
Scott Benza
animator
|
||
Lou Dellarosa
animator postaci
|
||
Paul Kavanagh
animator
|
||
Michael Mulholland
animator (3D)
|
||
Maks Naporowski
animator
|
||
Chad Shattuck
animator
|
||
Steve Street
animator (3D)
|
||
Kent Yoshida
animator
|
||
Dominic Parker
nadzorca animacji
|
||
Alfonso Alpuerto
animator postaci
|
||
Jeremy Cantor
animator postaci
|
||
Kyle Clark
animator postaci
|
||
Derek Friesenborg
animator postaci
|
||
Jordan B. Harris
animator postaci
|
||
Paul Jessel
animator postaci
|
||
Jason McDade
animator postaci
|
||
Brian Schindler
animator postaci
|
||
Keith W. Smith
animator postaci
|
||
Alexander E. Sokoloff
animator postaci
|
||
Bill Tessier
animator postaci
|
||
Alex Tysowsky
animator postaci
|
||
Pepe Valencia
animator postaci
|
||
Jim Van der Keyl
animator postaci
|
||
Todd Wilderman
animator postaci
|
||
Steven Blakey
animator efektów
|
||
Doug Creel
animator efektów
|
||
Zsolt Krajcsik
animator efektów
|
||
Rebecca Heskes
malarz animacji
|
||
Christine Troianello
malarz animacji
|
||
Robert Hall
malarz animacji
|
||
Scott Marriott
malarz animacji
|
||
Mimi Abers
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Matt Blackwell
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Patrick Brennan
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ryan Cook
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Michael Di Como
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Christina Drahos
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Russell Earl
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Raul Essig
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Mike Frevert
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jeff Hatchel
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Peg Hunter
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Tia L. Marshall
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Khatsho John Orfali
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Bruce Powell
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Kevin Reuter
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jason Rosson
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Doug Sutton
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
David Weitzberg
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Ken Wesley
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Jim Berney
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Nick Davis
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Robert Duncan
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Roger Guyett
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Richard E. Hollander
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Robert Legato
nadzorca efektów wizualnych
|
9,0
|
|
Karl Mooney
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Michael Kanfer
nadzorca efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
Rich Cole
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jennie Hall
koordynator efektów wizualnych
|
||
Sofia Hodges
koordynator efektów wizualnych
|
||
Peter Nicolai
koordynator efektów wizualnych
|
||
Pia Odell-Foster
koordynator efektów wizualnych
|
||
Karen N. Sickles
koordynator efektów wizualnych
|
||
Joyce Cox
producent efektów wizualnych
|
||
Rob Delicata
producent efektów wizualnych
|
||
Paul Edwards
producent efektów wizualnych
|
||
Crys Forsyth-Smith
producent efektów wizualnych
|
||
Martin Hobbs
producent efektów wizualnych
|
||
Angela Hunt
producent efektów wizualnych
|
||
Karen M. Murphy
producent efektów wizualnych
|
||
Denise Ream
producent efektów wizualnych
|
||
Mark Rodahl
producent efektów wizualnych
|
||
Dominic Sidoli
producent efektów wizualnych
|
||
Cari Thomas
producent efektów wizualnych
|
||
Debbie Denise
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Antony Hunt
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Drew Jones
projektant efektów wizualnych
|
||
Lauren A. Littleton
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Allison Coit
kierownik produkcji efektów wizualnych (asystent)
|
||
Jon R. Brown
efekty wizualne
|
||
Ulf Lundgren
efekty wizualne
|
||
Scott Camera-Smith
efekty wizualne
|
||
Christopher Romano
efekty wizualne
|
||
Nicholas Atkinson
montaż efektów wizualnych
|
||
Tom Barrett
montaż efektów wizualnych
|
||
Allen Cappuccilli
montaż efektów wizualnych
|
||
Greg Hyman
montaż efektów wizualnych
|
||
Matthew Glen
montaż efektów wizualnych (dodatkowy)
|
||
James Bluma
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Simon Burchell
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Dee Storm
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Mark Lambert
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
David Lomax
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Seth Maury
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
David Alexander Smith
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Peter G. Travers
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Marshall Richard Krasser
nadzorca komponowania
|
||
Harry Lam
nadzorca komponowania (2D)
|
||
Simon Stanley-Clamp
nadzorca komponowania
|
||
Katja Hollmann
operator skanowania
|
||
Katja Hollmann
operator zapisu
|
||
Dave Early
artysta matowy
|
||
Joshua Geisler-Amhowitz
artysta matowy
|
||
Peter Muyzers
dyrektor techniczny
|
||
Greg Powell
koordynator kaskaderów
|
||
Henry Allan
kaskader
|
||
Martin Bayfield
kaskader
|
||
Aaron Cartwright
kaskader
|
||
Abbi Collins
kaskader
|
||
Daniel Godbold
kaskader
|
||
Joss Gower
kaskader
|
||
Ben Jacobs
kaskader
|
||
Tolga Kenan
kaskader
|
||
Jake Lambe
kaskader
|
||
Lucien Lawrence
kaskader
|
||
Peter Miles
kaskader
|
||
Lee Millham
kaskader
|
||
Daniel Pyers
kaskader
|
||
Connor Ray
kaskader
|
||
Heathcote Ruthven
kaskader
|
||
Leila Stewart
kaskader
|
||
Sam Van Leer
kaskader
|
||
Felicity Walker
kaskader
|
||
Paul Walker
kaskader
|
||
Thomas Wilson-Leonard
kaskader
|
||
Mitch Toles
układacz
|
||
Angela Barson
zecer
|
||
Anita Bevelheimer
zecer
|
||
Lisa Deaner
zecer
|
||
Keith Devlin
zecer
|
||
Gavin Digby
zecer
|
||
Doug Forrest
zecer
|
||
Jennifer German
zecer
|
||
Jason Greenblum
zecer
|
||
Ed Hawkins
zecer
|
||
Sean Hyunin Lee
zecer
|
||
John Lockwood
zecer
|
||
Jeff McLean
zecer
|
||
Pete Oldroyd
zecer
|
||
Jeff Olm
zecer
|
||
Stuart Partridge
zecer
|
||
David Phillips
zecer
|
||
Simon Richardson
zecer
|
||
Joe Salazar
zecer
|
||
Gregory Salter
zecer
|
||
Rick Shick
zecer
|
||
Alex Smith
zecer
|
||
Katherine Quittner
konsultant
|
||
Julian Pinn
konsultant (ds. Dolby)
|
||
Lanette Marquardt
konsultant (ds. śpiewu)
|
||
Derek Clayton
konsultant (ds. bezpieczeństwa)
|
||
Sandra Frieze
konsultant (ds. dialogów)
|
||
Larry Madrid
treser zwierząt
|
||
Kate Parkin
treser zwierząt
|
||
David Sousa
treser zwierząt
|
||
Julie Tottman
treser zwierząt
|
||
Jo Vaughan
treser zwierząt
|
||
Gary Nixon
księgowy produkcji
|
||
Trevor Chalmers
księgowy (asystent)
|
||
Peter Eardley
księgowy (asystent)
|
||
Christian Holden
księgowy (asystent)
|
||
Johnny Mulligan
księgowy (asystent)
|
||
John Udall
księgowy (asystent)
|
||
Katie Reynolds
sekretariat produkcji
|
||
Gary Powell
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Michael Chambers
elektryk (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Euesden
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eugene Grobler
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Lee
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roz Naylor
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Packman
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Smith
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rob Stewart
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chyna Thomson
operator kamery (asystent) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alf Tramontin
operator steadicam (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glyn Williams
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Arthurs
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marc Cass
koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bradley Farmer
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Herbert
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Holmes
kaskader dublujący: Daniel Radcliffe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Theo Kypri
kaskader dublujący: Richard Bremmer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ray Nicholas
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Pedrero
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kiran Shah
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Simon Werry
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jon Olive
konsultant (montaż muzyki) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jim Clubb
treser zwierząt (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jennifer Evans
treser zwierząt (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Xandy Sahla
operator steadicam (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
James Wade
operator kamery (asystent-stażysta) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Douglas
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michelle Lewitt
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amy McKee
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carolyn McLeod
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louis Elman
dobór głosu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hunter Athey
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Baker
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Bertazzon
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Brian Dowrick
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ditch Doy
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sally Goldberg
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Leonti
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ethan Marak
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason McDonald
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ivor Middleton
główny animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike L. Murphy
animator postaci (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rudy Raijmakers
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Keith Roberts
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Shepherd
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Smiczek
animator (technik) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Van Phan
animator (niewymieniony w czołówce)
|
||
Victor Wade
malarz animacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Corrina Wilson
malarz animacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Susanne Becker
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hitesh Bharadia
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Beau Cameron
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Chamney
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Davenport
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Greg Fisher
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Forster
tworzący w technologii cyfrowej (3D) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Goodman
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kieron Helsdon
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Hemmings
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nicole Herr
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Grant Hewlett
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Hulbert
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Illingworth
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Raymond K.L. Liu
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Lloyd
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeffrey Martin
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason McDonald
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joel Meire
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gustav Melich
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amanda Morrison
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Murgatroyd
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simon Payne
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dean Rasmussen
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Sanders
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hayley Easton Street
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Titcomb
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Wallman
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Val Wardlaw
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darrin Wehser
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gabriel White
tworzący w technologii cyfrowej (3D) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Serkan Zelzele
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Schur
nadzorca efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefan Drury
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Ladd
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antoinette Perez
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Anthony
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonah Brennan
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Simon Brown
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Calamita
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rosanne Gunn
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Howarth
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lance Kimes
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Kind
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aung Min
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Snyman
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Neyda E. Dejesus
efekty wizualne (technik) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Stevens
efekty wizualne (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Hague
montaż efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roz Lowrie
montaż efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Holland
operator skanowania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Phil Holland
operator zapisu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hani AlYousif
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kenneth Au
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Steve Barnes
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sara Bennett
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christian Boudman
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
David A.T. Bowman
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Grant Connor
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Conway
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Cripps
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tony Diep
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paddy Eason
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Areito Echevarria
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Davina Gottschalk
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Katherine Granger
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Gutman
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charley Henley
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pete Jopling
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Kasmir
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Douglas Larmour
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam McInnes
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Moggach
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeremy Nelligan
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jessica Norman
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul O'Shea
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Plumb
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Olivier Sarda
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nick Seresin
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Stammers
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Stannard
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jelena Stojanovic
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Turner
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Wood
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ziggy Zigouras
zecer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrew Garnet-Lawson
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ivo Horvat
artysta matowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Allman
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Leslie Baker
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Yakov Baytler
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Davidson
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jep Hill
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elie Jamaa
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laurent Kermel
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Suzi Little
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julian Mann
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jake Morrison
dyrektor techniczny (oświetlenie) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Precourt
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Amy Ryan Gunson
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jonathan Stroud
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lee F. Sullivan
dyrektor techniczny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aviv Yaron
dyrektor techniczny (2D) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Attard
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sean Broughton
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andy Gauvreau
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael La Fave
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Shank
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tsz 'Gee' Yeung
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Will Broadbent
grafik komputerowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nic Hatch
grafik komputerowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robin Huffer
grafik komputerowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Fry
koordynator kaskaderów (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sebastian Foxx
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Anne Marie Speed
konsultant (dialekt) (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…